LKS Pustków - Czarnovia; 31.03.2019

"Czteropak" Brzostiego, Czarnovia 3 punkty przed Victorią!

• autor: adm, 2020-09-20 21:09

Dziewiąta kolejka dębickiej klasy okręgowej przyniosła pewne wyjazdowe zwycięstwo Czarnovii nad Kolorado Wola Chorzelowska 6-1 (2-1) i przy szczęśliwym remisie Victorii Czermin w Wolicy Piaskowej (3-3) zwiększenie do trzech punktów przewagi nad wiceliderem rozgrywek. Mecz był popisem strzeleckim Brzostiego, który odzyskał dawną formę i zaaplikował dzisiejszemu rywalowi cztery bramki, piątą dorzucił niezawodny Helton, a szósta była "dziełem" jednego z defensorów Kolorado.

Jak przypominają nam historycy, równie efektowne zwycięstwo wyjazdowe w okręgówce Czarnovia zanotowała piętnaście lat temu, wygrywając w sezonie 2004/05 w Niwiskach ze Strażakiem 6-0. Tyle czasu musiało minąć, by w to piękne wrześniowe popołudnie obecni gracze naszego klubu zapisali się w historii Czarnovii w podobnych rozmiarach pokonując drużynę Kolorodo Wola Chorzelowska. Mecz ułożył się nam wyśmienicie, bo już w 5. minucie jeden z obrońców gospodarzy tak niefortunnie interweniował przy rzucie rożnym egzekwowanym przez Bartłomieja Miazgę, że wpakował futbolówkę do swojej bramki obok zaskoczonego takim obrotem sprawy bramkarza. Kwadrans później do niezbyt poprawnie wybitej przez nas po rogu piłki dopadł na 35 metrze gracz Kolorado i strzałem nie od obrony pod samą poprzeczkę doprowadził do remisu. Niezrażeni takim obrotem sprawy zawodnicy Czarnovii już w kolejnej akcji ponownie objęli prowadzenie. Tomasz Kubicki prostopadłym podanie uruchamia Adriana Brzostowskiego i ten nie daje żadnych szans golkiperowi gospodarzy w sytuacji sam na sam. Kolejne trzy trafienia Brzosti dorzuca po przerwie, kiedy to w 58. (asysta - Helton), 69. (asysta - Grzegorz Jeleń) i 77 minucie (asysta - Bartłomiej Miazga) wykańcza zespołowe akcje Czarnovii. Wynik spotkania ustala w 81. minucie Helton, któremu asystuje wprowadzony chwilę wcześniej Damian Serafin.

W następnej kolejce wspominane już przed tygodniem derby z Kamieniarzem, początek przy Konarskiego 23 w sobotę o godzinie 16:00. Przypominamy, że wstęp na to spotkanie TYLKO dla 201 kibiców (czyli zgodnie z rozporządzeniami państwowymi - 50% pojemności trybun) za okazaniem specjalnego, dostępnego u członków zarządu klubu BEZPŁATNEGO zaproszenia.