Tatry Cup 2019 - dzień 2

Czarnovia nadal wiceliderem

• autor: adm, 2020-08-30 18:28

W 6. kolejce dębickiej klasy okręgowej Czarnovia pokonuje przy Konarskiego 23 Olchovię Olchowa 4-0 (3-0). Łupem bramkowym podzielili się w sobotnie popołudnie Adrian Brzostowski (x2), Radosław Mazur i Helton. To zwycięstwo pozwala nadal na utrzymywanie dwupunktowego kontaktu z liderem z Czermina.

Mecz rozstrzygnął się praktycznie w ciągu pierwszych 20 minut. Już w minucie ósmej do precyzyjnego dośrodkowania po faulu na Heltonie wykonywanym przez Michała Trybę dochodzi Radosław Mazur i uderzeniem głową pokonuje bramkarza przyjezdnych. Pięć minut później Marcin Balasa uruchamia szybkim wykopem aktywnego dziś Heltona, który z linii końcowej boiska dorzuca futbolówkę na pierwszy słupek, a tam Adrianowi Brzostowskiemu pozostaje tylko dołożyć nogę i mamy już dwubramkowe prowadzenie. W 19. minucie kapitalna prostopadła piłka do Brzostowskiego ponownie od Heltona i nasz napastnik wychodzi sam na sam z golkiperem Olchovii, nie dając mu szans po raz drugi. Taki wynik utrzymuje się do przerwy. Po zmianie stron przewaga Czarnovii uwyraźniła się jeszcze bardziej, ale na kolejną bramkę czekaliśmy aż do 75. minuty. Wtedy to swą dobrą grę w dzisiejszym spotkaniu dokumentuje Helton, który po rzucie rożnym Tryby pokonuje bramkarza gości głową z bliskiej odległości.

Kolejne spotkanie Czarnovia rozegra w najbliższą niedzielę (6.IX.) o godzinie 17:00 w Radomyślu Wielkim z tamtejszą Radomyślanką.