Tatry Cup 2019 - dzień 2

"Jelonek" - Last Action Hero!

• autor: adm, 2020-08-23 11:58

Kapitalna akcja zmienników - Morysa i Brzostowskiego - w doliczonym czasie gry oraz zimna krew Grzegorza Jelenia pod bramką Piasta dają nam bramkę na 2-1 i czwartą wygraną w sezonie! Wcześniej bramkę z rzutu karnego, po faulu na nieuchwytnym dziś przez defensorów gospodarzy "Jelonku" zdobywa Michał Tryba. Piast Wolica Piaskowa - Czarnovia 1-2 (1-1).

Czarnovia prowadzić powinna już w 2. minucie meczu. Idealne dogranie z rzutu rożnego przez Michała Trybę do pozostawionego bez opieki Sebastiana Wolaka i tylko nasz kapitan wie, jakim cudem jego strzał głową minął światło bramki Piasta... Że niewykorzystane sytuację się mszczą przekonaliśmy się dość szybko, bo już trzy minuty później. Zagranie ręką we własnym polu karnym przez Artura Augustyna, który blokował dośrodkowanie pomocnika gospodarzy i arbitrowi nie pozostało nic innego, jak wskazanie na "wapno". Jeszcze nadzieja w Marcinie Balasie, który już nie jedną jedenastkę wybronił, ale... niestety nie tym razem. Zamiast więc prowadzić 1-0 - przegrywamy od piątej minuty na boisku beniaminka. Cóż, pozostaje szybko zabrać się za odrabianie strat. Udaje się to dopiero tuż przed przerwą. Do zagranej przez Krystiana Tabora w pole karne piłki dopada późniejszy bohater dzisiejszego spotkania - Grzegorz Jeleń i nieprzepisowo powstrzymywany przez defensorów Piast wywalcza dla Czarnovii rzut karny. Pewnym egzekutorem - Michał Tryba. Gol do szatni bardziej zmotywował po zmianie stron gospodarzy i to oni przeważającymi momentami dyktowali warunki gry w drugiej odsłonie. Żadnej stronie jednak nie udało się zdobyć bramki. Bliżej tego byli miejscowi, którzy w 85. minucie po jednej z kontr trafiają w słupek bramki Balasy. W końcu nadeszła ta (przed)ostatnia minuta! Ostatnią z kolei akcję meczu, której bohaterem został Grzegorz Jeleń zapoczątkował wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Mirosław Morys. Dograł do Kamila Łukaszewskiego, który wypuścił w uliczkę kolejnego zmiennika - Adriana Brzostowskiego, a ten po wymanewrowaniu obrońców Piasta dogrywa na długi słupek do zamykającego akcję "Jelonka". Gdyby tego jeszcze było mało, Last Action Hero nie uderza z pierwszej piłki do prawie pustej bramki, tylko "przekłada" dwóch obrońców i bramkarza, kładzie ich na ziemi i spokojnie prawą umieszcza piłkę w bramce gospodarzy! Radość drużyny i licznych naszych kibiców - bezcenna! Trzy punkty jadą do Czarnej!