Team Przecław Cup 2017; 02.05.2017

Kibice Czarnovii piszą...

• autor: LeSauxe, 2020-01-23 20:50

Witam serdecznie wszystkich sympatyków piłki nożnej, a w szczególności kibiców Czarnovii i... Fulham! Zapraszam dziś na relację z meczu 24. kolejki Premier League pomiędzy Tottenham Londyn, a Norwich City.

Norwich City został założony w 1902 r. Barwy klubowe: żółto-zielone, przydomek: The Canaries, czyli Kanarki, a stadion, na którym rozgrywa mecze  nosi nazwę Carrow Road i może pomieścić 27 tys. widzów. Największym sukcesem  Norwich City jest zdobycie Pucharu Ligii Angielskiej w latach 1962 i 1985. Piosenka kibiców "On the Ball, City" jest uważana za najstarszy utwór piłki nożnej na świecie. Głównym rywalem Norwich, z którym rozgrywają derby wschodniej Anglii jest Ipswich Town, z którymi zagrali już 138 razy!

Jose Mourinho, który zastąpił na stanowisku managera Tottenhamu Mauricio Pochettino nie odmienił gry popularnych Kogutów, które jak "piały" cicho, tak "pieją" dalej cicho. Ma na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich na pewno są kontuzje w drużynie. Z gry wyłączeni są B. Davis, M. Sissoko, T. Ndombele i gwiazda Spurs H. Kane, którego kontuzja okazała się groźniejsza niż uważano. Oceniano, że napastnik Kogutów wróci do gry w kwietniu, lekarze zaś twierdzą, że H. Kane nie zagra nawet na Euro 2020! Kolejny problem to słaba forma D. Alli i E. Diera, którzy walczą o powrót do reprezentacji Anglii. Nie pomaga również sytuacja z Ch. Eriksenem, który od lipca jest myślami w Mediolanie, zamiast na boisku. Również niedobrze układają się relacje na linii J. Mourinho - D. Rose, który został odsunięty od składu w dwóch ostatnich meczach. Po Tottenahmie Pochettino zostały już tylko... guziki! Dla tych, którzy nie zrozumieli aluzji, zapraszam do oglądnięcia filmu "Katyń", gdzie znajduje się odpowiedź. Jedyne co cieszy w tym momencie kibiców Spurs to kosmiczny stadion!

Podopieczni "The Special One" w tym roku nie strzeli jeszcze gola w lidze, lecz w meczu z outsiderem zapewne liczyli na przełamanie. I to oni pierwsi mieli szanse na prowadzenie w 10 min. za sprawą Lameli, lecz jego wolej obronił Krul. Goście szybko, bo już pięć minut później sami mogli cieszyć się z gola, lecz najlepszy strzelec Kanarków - Pukki minimalnie chybił. Niewiele też do szczęścia zabrakło Cantwellowi, lecz to jednak gospodarze objęli prowadzenie. W 38. minucie podanie Auriera wykorzystał Ali. 1-0 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drużynie gości zagrał Ondrej Duda, były gracz Legii Warszawa, który został wypożyczony z Herthy Berlin. Pierwsze 45 minut w jego wykonaniu było absolutnie bezbarwne, ale jego gra w drugiej odsłonie była o niebo lepsza, podobnie jak i całego Norwich. Już w początkowych minutach drugiej połowy Kanarki dwukrotnie zagroziły Kogutom, a na murawie nie było widać różnicy miejsc, które dzielą oba zespoły. Goście dopięli swego w 70 min., gdy po faulu Sessegnona na Aaronsie "11" wykorzystał Pukki. "Biednemu wiatr w oczy wieje" i taki wiatr zawiał Kanarkom, które grały naprawdę dobrze w 79 min., gdy Son ustalił wynik meczu na 2-1 dla Tottenhamu. Trzy punkty zainkasował klub z Londynu, ale gra londyńczyków nie zachwyca kibiców, którzy szczelnie w środowy wieczór wypełnili stadion.

Na koniec kilka zdań o Polakach w PL i informacji z footballu na Wyspach. FC Southampton (J. Bednarek) pokonał na wyjeździe Crystal Palace Londyn 2-0 i mocno pnie się w tabeli. West Ham United Londyn (Ł. Fabiański nie gra, odnowienie kontuzji) został rozbity w Leicester 1-4 i zajmuje 4 miejsce od końca w tabeli! Jeszcze gorsza jest sytuacja AFC Bournemouth (A. Boruc), który mimo zwycięstwa nad Brighton&Hove Albion 3-1, znajduje się w strefie spadkowej. Dobrą wiadomością dla obydwu "polskich" klubów jest to, że tabela jest spłaszczona i wygrywając 2-3 mecze można wskoczyć o kilka pozycji wyżej. Niedobrą wiadomością jest kontuzja zawodnika Derby County K. Bielika, który zerwał więzadła w kolanie i może pauzować od 9 do 12 miesięcy. To nie jedyny problem w Derby. Klubowi za nazwijmy to "kombinacje finansowe" grozi kara - 12 pkt., aczkolwiek komisja badająca sprawę Derby może zwiększyć karę nawet do - 21 pkt., co oznaczałoby, że klub w którym gra aktualnie W. Rooney musiałby desperacko walczyć o utrzymanie! Podobny problem ma Sheffield Wednesday i kto wie czy nie będzie następny w "kolejce do strzyżenia"! W tym sezonie w Anglii wyrzucono za problemy finansowe z League 1 FC Bury. Grający w tej samej lidze Bolton Wanderers dostał - 12 pkt. i chyba tylko cud sprawi, że się utrzyma. W League 2 Macclesfield Town dostał - 6 pkt. A w Polsce tonąca w długach Wisła Kraków kontraktuje pięciu zawodników, zamiast dostać zakaz transferowy, a Kamieniarz... o tym nawet szkoda pisać. W Anglii pewnie zostaliby karnie usunięci o dwa poziomy rozgrywkowe i zaczynali kolejny sezon z - 21 punktami! Cóż, takie rzeczy tylko u nas...
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam na kolejne odcinki "Come on Fulham... Come on!".