Czarnovia Czarna - Sokół Kolbuszowa Dolna

Trzy punkty na koniec sezonu

• autor: adm, 2019-06-16 21:57

Zwycięstwem 1-0 (1-0) ze zdegradowaną już drużyną LKSu Stasiówka kończymy sezon 2018/2019. Jedyną bramkę dla Czarnovii zdobywa niezawodny nasz kapitan Sebastian Wolak, który w 45. minucie wykańcza dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Tryby.

Awans do Klasy Okręgowej zapewniły sobie przed kilkunastoma dniami rezerwy dębickiej Wisłoki. Czarnovii do lidera brakło tylko trzech punktów... W nowej, jednej grupie Klasy A w przyszłym sezonie nie zagrają zdegradowane: Dragon Korzeniów, Orły Borowa, LKS Brzeźnica, Jamnica Dulcza Wielka, LKS Stasiówka oraz raczej sensacyjnie - LKS Łęki Górne! Drużyny z miejsc 2-8, czyli Czarnovia, Borowiec Straszęcin, LKS Pustków, Team Przecław, LKS Zasów-Mokre, LKS Nagoszyn i LKS Żyraków utworzą tą nową, 16-zespołową Klasę A wraz z drużynami obecnej Grupy I: Kłosem Kawęczyn, Sokołem Krzywa, LZSem Mała, Pogórzem Wielopole Skrzyńskie, Strażakiem Lubzina oraz najprawdopodobniej LKSem Łopuchowa i jednym - dwoma spadkowiczami z klasy okręgowej lub Paszczyniakiem Paszczyna, a do tego z dwoma beniaminkami: Borkovią Borek Wielki i Piastem Wolica Piaskowa. Początek nowego sezonu planowany jest na weekend 10./11. sierpnia 2019 roku. Kto poprowadzi Czarnovię w przyszłym sezonie i jak będzie wyglądała jej nowa kadra? Tego dowiemy się niebawem...

Sam mecz wielkim widowiskiem niestety nie był. Wysoka temperatura sprawiła, że obie drużyny zaprezentowały formę już raczej wakacyjną. Goście, pogodzeni ze spadkiem ustawili się typowo defensywnie, czekając jedynie na szybkie kontry i licząc na stałe fragmenty gry. 19-te zwycięstwo w sezonie i zarazem 12-te "u siebie" (jako jedyna drużyna w lidze nie doznaliśmy porażki "u siebie"!) zapewnił nam w ostatniej minucie pierwszej połowy niezawodny Sebastian Wolak, wykazując się sprytem i orientacją w zamieszaniu po rzucie rożnym egzekwowanym przez Michała Trybę. W drugiej połowie mieliśmy jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, lecz piłka nie znalazła więcej drogi do siatki przyjezdnych i tym skromnym zwycięstwem żegnamy się z naszymi kibicami do pierwszej kolejki nowego sezonu.