LKS Żyraków - Czarnovia; 03.09.2017

Tylko (albo aż) z punktem z Nagoszyna

• autor: adm, 2019-04-14 20:10

Z jednym punktem wraca Czarnovia z trudnego terenu, remisując w meczu 17. kolejki dębickiej Klasy A z Nagoszynem 1-1 (1-1). Bramkę wyrównującą zdobył w 34. minucie z rzutu wolnego Michał Tryba.

Mecz, czego można było się spodziewać zaczął się od mocnych ataków gospodarzy, którzy po zimowych wzmocnieniach mają nadzieję na pozostanie w  A-klasowych szeregach. Już w 5. minucie mogli się oni cieszyć z prowadzenia, kiedy to po błędzie naszej defensywy Mateusz Mazur z bliska pokonuje Balasę. A kiedy po pół godziny gry arbiter wskazał na "wapno" za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Miazgę mogło być po meczu... Na nasze szczęście uderzenie wykonawcy karnego było niecelne, a Czarnovia dostała drugie życie. Pięć minut później do rzutu wolnego zza linii bocznej pola karnego podszedł Tryba i kapitalnym uderzeniem nie dał żadnych szans bramkarzowi miejscowych, który interweniując razem z piłką wpadł do bramki... Do przerwy bez zmian, remis 1-1. Po zmianie stron nadal trwa zażarta walka o każdy metr boiska, lecz żadnej z drużyn nie udaje się wypracować dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, choć trzeba przyznać, że to Czarnovia była temu bliższa, kiedy na dziesięć minut przed końcem po precyzyjnym dograniu piłki przez Miazgę Kubisztal główkował w słupek, a odbitą piłkę przytomnie złapał golkiper gospodarzy, nie pozwalając na skuteczną dobitkę wślizgiem Ziarce.