Czarnovia Czarna - strona oficjalna

Strona klubowa

Regamet Cup

Losowa galeria

Czarnovia - Brzostowianka; 30.04.2016
Ładowanie...

Logowanie

Aktualności

VI Memoriał Szachowy J. Knycha i M. Wrzosa za nami

  • autor: adm, 2019-04-07 22:33

Mieszko Miś (LKSz GCKiP Czarna, świeżo upieczony Mistrz Polski Juniorów do lat 16) w kategorii OPEN i Piotr Gągała (GKSz Hetman Pilzno) wśród juniorów do lat 14-tu zostali zwycięzcami VI Memoriału Szachowego im. Jarosława Knych i Marcina Wrzosa, rozegranego 7 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Czarnej.

Galeria zdjęć


vi-memorial-szachowy-im-j-knycha-i-m-wrzosa-07-04-2019-6791093.jpg vi-memorial-szachowy-im-j-knycha-i-m-wrzosa-07-04-2019-6791094.jpg vi-memorial-szachowy-im-j-knycha-i-m-wrzosa-07-04-2019-6791095.jpg

Od kilku już lat nieprzerwanie Czarnovia stara się kultywować tym Memoriałem pamięć naszych dwóch szachistów, którzy zapisali się na kartach ponad 25-letniej historii sekcji szachowej naszego klubu (1980 - 2006). Sekcji, która m. in. zdobyła dla Czarnovii Złotą Wieżę w 1992 roku, czy też drużynowe wicemistrzostwo Polski juniorów w roku 2002. W tym miejscu warto również wspomnieć o pozostałych zmarłych szachistach Czarnovii, którzy reprezentowali z powodzeniem nasze barwy w przeciągu tego ćwierćwiecza - Jacek Smulski, Michał Marcinek, Henryk i Józef Szelągowie, Stanisław Skrzelowski, Piotr Gawlak, Bogusław Sygulski.

Szósta edycja Memoriału zgromadziła w GCKiP rekordową, jak dotychczas liczbę 69 uczestników (38 w kat. do lat 14 i 31 w kat. OPEN). Reprezentowali oni m.in. takie kluby jak: SzUKS Gostmat 83 Gostynin, KKSz Urania Krosno, GKSz Hetman Pilzno, MKSz Gryf Dębica, LKSz GCKiP Czarna, Klub Szachowy Kana Tarnów, UKS Lisek Lisia Góra, UKS Goniec Staniątki, LKS Czarnovia Czarna, LKS Parnas Stara Wieś, RzKSz Rzeszów, KKSz Kraków, a także miejscowości, jako zawodnicy niezrzeszeni: Pogórska Wola, Ropczyce, Zalasowa, Zaczarnie, Lubzina, Czarna, Brzezówka, Pilzno, Radłów, Tarnów, Bystrzyca, Jaźwiny, Borowa i Dąbrowa Tarnowska.

Pierwsza trójka w kategorii OPEN:

1. Mieszko Miś ( LKSz GCKiP Czarna, ranking FIDE 2248) - 6,5 pkt. (na 7 możliwych)

2. Damian Lewtak (SzUKS Gostmat 83 Gostynin, ranking FIDE 2230) - 6 pkt.

3. Tomasz Mika (LKSz GCKiP Czarna, ranking FIDE 2073) - 5,5 pkt.

Pierwsza trójka w kategorii do lat 14:

1. Piotr Gągała (GKSz Hetman Pilzno, ranking FIDE 1145) - 6 pkt. (na 7 możliwych)

2. Maciej Mikuła (MKSz Gryf Dębica, ranking FIDE 1139) - 6 pkt.

3. Jakub Słowik (UKS Lisek Lisia Góra, ranking FIDE 1157) - 5,5 pkt.

Szczegółowe wyniki VI Memoriału na stronie internetowej chessarbiter

Zawody odbyły się - jak i w poprzednich edycjach - w sportowej i kulturalnej atmosferze. Nad tą sportową rywalizacją czuwał - po raz kolejny już - znakomity arbiter szachowy Pan Marian Bysiewicz z Rzeszowa, któremu fachową pomocą służył, zwłaszcza przy poczynaniach młodszej kategorii wiekowej Stanisław Augustyn z Czarnej.

Tegoroczny, VI Memoriał Szachowy im. J. Knych i M. Wrzosa odbył się dzięki wsparciu firm i osób, które ufundowały dla uczestników puchary, statuetki, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wśród młodszej grupy, a także finansowe w kategorii OPEN. A są to:

- Firma kmOKNO Państwa Bogusława i Ewy Kleszcz;

- Wójt Gminy Czarna - Pan Józef Chudy oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej;

- Państwo Bogumiła i Włodzimierz Wrzosowie, rodzice Ś.p. Marcina;

- Pan Wojciech Labak - Radny Gminy Czarna;

- Firma Elit Polska oraz Pan Krzysztof Pietrucha.


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [96]
 

autor: ~Le Saux 2019-04-11 18:56:16

avatar Witam serdecznie! Serce raduje się widząc, jak rozwija się Memoriał Jarka i Marcina! Pozdrawiam.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Wsparcie

Najbliższe spotkanie

Czarnovia CzarnaTeam Przecław
Czarnovia Czarna   Team Przecław
2019-04-20, 11:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Ostatnie spotkanie

LKS NagoszynCzarnovia Czarna
LKS Nagoszyn 0:3 Czarnovia Czarna
2019-04-14, 14:00:00
    relacja »

Kalendarium

19

04-2019

piątek

20

04-2019

sobota

11:00 - Czarnovia - Team Przecław

21

04-2019

niedziela

22

04-2019

pon.

23

04-2019

wtorek

24

04-2019

środa

25

04-2019

czwartek

Wyniki

Ostatnia kolejka 17
LKS Nagoszyn 0:3 Czarnovia Czarna
LKS Pustków 2:1 LKS Brzeźnica
LKS Stasiówka 2:6 Borowiec Straszęcin
LKS Żyraków 5:0 Jamnica Dulcza Wielka
LKS Łęki Górne 3:0 Dragon Korzeniów
Orły Borowa 1:5 LKS Zasów - Mokre
Team Przecław 3:2 Wisłoka II Dębica

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18
Czarnovia Czarna - Team Przecław
Wisłoka II Dębica - Orły Borowa
LKS Zasów - Mokre - LKS Łęki Górne
Dragon Korzeniów - LKS Żyraków
Jamnica Dulcza Wielka - LKS Stasiówka
Borowiec Straszęcin - LKS Pustków
LKS Brzeźnica - LKS Nagoszyn