Czarnovia Czarna - strona oficjalna

Strona klubowa

Regamet Cup

Losowa galeria

LKS Nagoszyn - Czarnovia; 29.04.2018
Ładowanie...

Logowanie

Aktualności

VI Memoriał Szachowy J. Knycha i M. Wrzosa za nami

  • autor: adm, 2019-04-07 22:33

Mieszko Miś (LKSz GCKiP Czarna, świeżo upieczony Mistrz Polski Juniorów do lat 16) w kategorii OPEN i Piotr Gągała (GKSz Hetman Pilzno) wśród juniorów do lat 14-tu zostali zwycięzcami VI Memoriału Szachowego im. Jarosława Knych i Marcina Wrzosa, rozegranego 7 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Czarnej.

Galeria zdjęć


vi-memorial-szachowy-im-j-knycha-i-m-wrzosa-07-04-2019-6791093.jpg vi-memorial-szachowy-im-j-knycha-i-m-wrzosa-07-04-2019-6791094.jpg vi-memorial-szachowy-im-j-knycha-i-m-wrzosa-07-04-2019-6791095.jpg

Od kilku już lat nieprzerwanie Czarnovia stara się kultywować tym Memoriałem pamięć naszych dwóch szachistów, którzy zapisali się na kartach ponad 25-letniej historii sekcji szachowej naszego klubu (1980 - 2006). Sekcji, która m. in. zdobyła dla Czarnovii Złotą Wieżę w 1992 roku, czy też drużynowe wicemistrzostwo Polski juniorów w roku 2002. W tym miejscu warto również wspomnieć o pozostałych zmarłych szachistach Czarnovii, którzy reprezentowali z powodzeniem nasze barwy w przeciągu tego ćwierćwiecza - Jacek Smulski, Michał Marcinek, Henryk i Józef Szelągowie, Stanisław Skrzelowski, Piotr Gawlak, Bogusław Sygulski.

Szósta edycja Memoriału zgromadziła w GCKiP rekordową, jak dotychczas liczbę 69 uczestników (38 w kat. do lat 14 i 31 w kat. OPEN). Reprezentowali oni m.in. takie kluby jak: SzUKS Gostmat 83 Gostynin, KKSz Urania Krosno, GKSz Hetman Pilzno, MKSz Gryf Dębica, LKSz GCKiP Czarna, Klub Szachowy Kana Tarnów, UKS Lisek Lisia Góra, UKS Goniec Staniątki, LKS Czarnovia Czarna, LKS Parnas Stara Wieś, RzKSz Rzeszów, KKSz Kraków, a także miejscowości, jako zawodnicy niezrzeszeni: Pogórska Wola, Ropczyce, Zalasowa, Zaczarnie, Lubzina, Czarna, Brzezówka, Pilzno, Radłów, Tarnów, Bystrzyca, Jaźwiny, Borowa i Dąbrowa Tarnowska.

Pierwsza trójka w kategorii OPEN:

1. Mieszko Miś ( LKSz GCKiP Czarna, ranking FIDE 2248) - 6,5 pkt. (na 7 możliwych)

2. Damian Lewtak (SzUKS Gostmat 83 Gostynin, ranking FIDE 2230) - 6 pkt.

3. Tomasz Mika (LKSz GCKiP Czarna, ranking FIDE 2073) - 5,5 pkt.

Pierwsza trójka w kategorii do lat 14:

1. Piotr Gągała (GKSz Hetman Pilzno, ranking FIDE 1145) - 6 pkt. (na 7 możliwych)

2. Maciej Mikuła (MKSz Gryf Dębica, ranking FIDE 1139) - 6 pkt.

3. Jakub Słowik (UKS Lisek Lisia Góra, ranking FIDE 1157) - 5,5 pkt.

Szczegółowe wyniki VI Memoriału na stronie internetowej chessarbiter

Zawody odbyły się - jak i w poprzednich edycjach - w sportowej i kulturalnej atmosferze. Nad tą sportową rywalizacją czuwał - po raz kolejny już - znakomity arbiter szachowy Pan Marian Bysiewicz z Rzeszowa, któremu fachową pomocą służył, zwłaszcza przy poczynaniach młodszej kategorii wiekowej Stanisław Augustyn z Czarnej.

Tegoroczny, VI Memoriał Szachowy im. J. Knych i M. Wrzosa odbył się dzięki wsparciu firm i osób, które ufundowały dla uczestników puchary, statuetki, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wśród młodszej grupy, a także finansowe w kategorii OPEN. A są to:

- Firma kmOKNO Państwa Bogusława i Ewy Kleszcz;

- Wójt Gminy Czarna - Pan Józef Chudy oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej;

- Państwo Bogumiła i Włodzimierz Wrzosowie, rodzice Ś.p. Marcina;

- Pan Wojciech Labak - Radny Gminy Czarna;

- Firma Elit Polska oraz Pan Krzysztof Pietrucha.


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [137]
 

autor: ~Le Saux 2019-04-11 18:56:16

avatar Witam serdecznie! Serce raduje się widząc, jak rozwija się Memoriał Jarka i Marcina! Pozdrawiam.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Wsparcie

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Czarnovia CzarnaLKS Stasiówka
Czarnovia Czarna 1:0 LKS Stasiówka
2019-06-16, 17:00:00
galeria »   relacja »

Kalendarium

20

06-2019

czwartek

21

06-2019

piątek

Czarnovia 2007, 2009, 2010 - wyjazd na Turniej Tatry Cup 2019 (godz. 10:00)

22

06-2019

sobota

Tatry Cup 2019 - dzień 2

23

06-2019

niedziela

Tatry Cup 2019 - dzień 3

24

06-2019

pon.

Tatry Cup 2019 - dzień 4

25

06-2019

wtorek

Tatry Cup 2019 - dzień 5

26

06-2019

środa

Tatry Cup 2019 - dzień 6

Wyniki

Ostatnia kolejka 26
Czarnovia Czarna 1:0 LKS Stasiówka
LKS Żyraków 0:2 LKS Pustków
LKS Łęki Górne 2:2 LKS Nagoszyn
Orły Borowa 6:2 LKS Brzeźnica
Team Przecław 0:0 Borowiec Straszęcin
Wisłoka II Dębica 3:0 Jamnica Dulcza Wielka
LKS Zasów - Mokre 3:0 Dragon Korzeniów

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 27