LKS Żyraków - Czarnovia; 03.09.2017

Remis w meczu z liderem

• autor: adm, 2019-04-06 06:41

Nie udało się Czarnovii zmniejszyć strat do lidera rozgrywek. Po stojącym na niezłym poziomie meczu remisujemy z rezerwami dębickiej Wisłoki 1-1 (1-1). Bramkę dla naszych barw zdobył w 8. minucie spotkania Dawid Ziarko.

Podopieczni trenera Łukaszewskiego nie mogli sobie wymarzyć lepszego przeciwnika na zrehabilitowanie się za fatalny występ z poprzedniej kolejki, kiedy to ulegli drużynie LKS-u Pustków aż 2-6. Do Czarnej przyjechał lider rozgrywek, który ma na swoim koncie w tym sezonie tylko jedną porażkę, poniesioną w rundzie jesiennej z drużyną... LKS Pustków (1-4). Zapowiadały się ciekawe zawody i takie też były. Czarnovia zaczęła od mocnego akcentu, bo już w 8. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Radosława Lisa Dawid Ziarko głową pokonuje bramkarza przyjezdnych! Choć tak na prawdę powinno być już wtedy 2-0, gdyż w drugiej minucie oko w oko z golkiperem Wisłoki znalazł się Bartłomiej Miazga, lecz będąc trzy metry przed bramką gości oddał strzał prosto w strzegącego ją bramkarza... Jeśli nie wtedy, to w 15. minucie nie było już właściwie innej opcji, jak podwyższenie wyniku. Po zagraniu ręką przez defensora przyjezdnych arbiter wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Tomasz Siwula i... wynik niestety zmianie nie uległ. Kapitalna interwencja najjaśniejszego chyba w tym pierwszym kwadransie gry zawodnika Wisłoki uchroniła lidera od być może w końcowym rozrachunku drugiej porażki w sezonie. Od tego momentu to nasi przeciwnicy przejęli inicjatywę. Efektem tego była wyrównująca bramka zdobyta przez nich w 35. minucie po rzucie rożnym i zamiast dwu-, trzy- bramkowego prowadzenia schodzimy na przerwę z wynikiem 1-1... Po zmianie stron i lekkich korektach ustawienia druga odsłona należała do Czarnovii, jednak zawsze brakowało tego ostatniego podania, celnego strzału, by móc cieszyć się z kompletu punktów i mecz z liderem zakończył się wynikiem ustalonym do przerwy, z czego na pewno bardziej zadowoleni byli przyjezdni.