Czarni Trześń - Czarnovia; 26.09.2015

Trzy punkty na inaugurację wiosny

• autor: adm, 2019-03-24 18:07

W meczu inaugurującym rundę wiosenną Czarnovia po bramkach Ryczka, Tryby i Kubisztala pewnie pokonała drużynę LKS Zasów - Mokre 3-1 (1-0). Dzięki temu zwycięstwu oraz remisowi w Dulczy Wielkiej Teamu Przecław (1-1) Czarnovia wskoczyła na fotel wicelidera.

Mecz ustawiła szybko zdobyta przez nas bramka. Już w 4. minucie pozyskany w przerwie zimowej z... Zasowa Rafał Ryczek wykorzystał błąd w defensywie gości i bez problemu w swoim debiucie w naszych barwach wyprowadził Czarnovię na prowadzenie. Choć tak naprawdę jeszcze przed tą bramką wynik mógł otworzyć Bartłomiej Miazga, który już w pierwszej akcji meczu w 1. minucie znalazł się oko w oko z goalkeeperem przyjezdnych, jednak pojedynek ten przegrał, trafiając prosto w interweniującego ofiarnie gracza gości. Drużyna Zasowa, mimo niekorzystnego dla niej wyniku i ambitnej postawy raczej nie była w stanie poważniej zagrozić naszej bramce, strzeżonej przez Marcina Balasę, a jedyne stwarzane sytuacje, to solowe akcje autorstwa ich grającego trenera - Michała Szlachetki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do jego podwyższenia. Na 2-0 w 69. minucie podwyższył z rzutu wolnego pośredniego z pola karnego Michał Tryba, posyłając piłkę w samo okienko bramki przyjezdnych. Trzecią bramkę zdobył aktywny, choć bardzo nieskuteczny zwłaszcza w drugiej połowie Kamil Kubisztal, pokonując bramkarza gości pięknym strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu z prawej flanki przez Dawida Ziarko. Goście honorowe trafienie zdobyli w doliczonym czasie gry. Jego autorem został nie kto inny, jak wspomniany wcześniej Szlachetka, który wykorzystał rozluźnienie pewnym już prowadzeniem w naszej defensywie i pokonał pewnie i bezbłędnie interweniującego do tej pory Balasę.

Naszym kibicom należy się jeszcze porcja informacji z okresu przygotowawczego. W jego trakcie rozegraliśmy sześć sparingów, z których za każdym razem schodziliśmy zwycięsko!