Skrzyszów Cup r. 2007; 10.12.2017

Kanonada przy Konarskiego 23

• autor: adm, 2018-10-20 22:14

Siódme zwycięstwo (przy dwóch porażkach i remisie) notuje w sobotnie popołudnie Czarnovia. Tym razem nie pozostawiamy żadnych złudzeń beniaminkowi - Jamnicy Dulcza Wielka, pokonując ich pewnie 5-1 (3-0). Bramkami podzielili się Kamil Kubisztal (x2), Dominik Szacik, Tomasz Siwula oraz Sebastian Świerczek.

Jeszcze kibice (poza jednym...smiley) nie zasiedli wygodnie na trybunach, a już po czterech minutach mieliśmy... cztery dogodne sytuacje na objęcie prowadzenia! Pierwszą w piętnastej sekundzie(!) zmarnował Kubisztal, który po wrzutce z prawej flanki Adriana Wajsa nie trafił z bliska w światło bramki. Druga - minimalnie chybiony rzut wolny Miazgi z narożnika szesnastki. Trzecia - piękny wolej Szacika i kapitalna interwencja bramkarza przyjezdnych, który sparował mocny strzał na rzut rożny. Czwarta - główka po tymże rzucie rożnym Sebastiana Wolaka, przy której po raz kolejny na posterunku melduje się golkiper Jamnicy. Bramkę gości odczarowuje dopiero w 12. minucie Świerczek plasowanym strzałem obok lewego słupka po zgraniu piłki na dziesiąty metr przez Siwulę. Na 2-0 podwyższa w 20. minucie z rzutu karnego podyktowanego za faul na Miazdze asystent pierwszego trafienia - Siwula. Nie minęły kolejne trzy minuty, a solową akcję Kubisztala wzdłuż linii końcowej boiska na trzecią bramkę zamienia Szacik. Taki wynik, mimo kilku kolejnych sytuacji utrzymuje się do przerwy. Po zmianie stron za strzelanie wziął się Kubisztal, który najpierw w 47. minucie strzałem głową wykończył precyzyjne dośrodkowanie Miazgi z rzutu wolnego, a następnie w 53. min z bliskiej odległości wykończył akcję Miazga - Siwula i kapitalne odegranie "piętką" tego drugiego. Później na boisku pojawiło się w sumie sześciu zmienników, lecz bramek w naszym wykonaniu już nie oglądaliśmy. Goście za to w 71. minucie zdobyli honorowe trafienie, wykorzystując niepotrzebne rozluźnienie naszej defensywy.