Czarni Trześń - Czarnovia; 26.09.2015

Kibice Czarnovii piszą...

• autor: LeSauxe, 2018-09-30 22:31
Witam serdecznie wszystkich sympatyków piłki nożnej, a w szczególności kibiców Czarnovii i... Fulham. Zapraszam dzisiaj na relację z meczu 7 kolejki Premier League pomiędzy Arsenalem Londyn,a FC Watford.

Arsenal Londyn został założony w 1886 r. jako Dial Square przez pracowników zbrojeniowych Royal Arsenal, następnie zmieniono nazwę na Royal Arsenal, później na Woolwich Arsenal, a  w 1914 r. usunięto "Woolwich" i od tego czasu klub nosi nazwę Arsenal. Barwy klubu: czerwień i biel, przydomek: The Gunners, czyli "Kanonierzy", a stadion na którym rozgrywa swoje mecze Arsenal nosi nazwę Emirates Stadium i może pomieścić 60.361 widzów. Arsenal jest jedną z najbardziej utytułowanych angielskich drużyn, 13-krotnym Mistrzem Anglii, 13-krotnym zdobywcą Pucharu Anglii, 2-krotnym zdobywcą Pucharu Ligi Angielskiej, zdobywcą Pucharu Zdobywców Pucharów i najdłużej utrzymującym się zespołem w najwyższej klasie rozgrywkowej - od 1919 r.! Największym rywalem Arsenalu jest Tottenham Hotspur, a mecze pomiędzy tymi klubami nazywane są derbami północnego Londynu.
Dzisiejszy mecz nie był porywającym widowiskiem, a w szczególności jego pierwsza połowa. Pierwszą szansę na gola miała rewelacja tego sezonu, a więc ekipa z Watford. W 10 min. na bramkę gospodarzy strzela Hughes, ale minimalnie niecelnie. W 15 min. obrońca gości Cathcart traci piłkę około 40 m. od własnej bramki na rzecz Lazarette, ale napastnik Kanonierów nie wykorzystuje sytuacji sam na sam. Przez następne 25 minut żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej sytuacji, dopiero w 40 min. Xhaka oddał silny strzał z około 16 m., ale Foster zbił piłkę na rzut rożny. W ostatniej minucie pierwszej połowy boisko opuścił kontuzjowany P.Cech, a zastąpił go pozyskanym z Bayeru Leverkusen B. Leno, który uprzedzając późniejsze wydarzenia okazał się małym bohaterem gospodarzy. Oglądając pierwsze 45 minut meczu pytałem się, gdzie dziś byli na boisku Ambameyang i Ramsey? Pierwszy z nich, używając bokserskiego słownictwa "walczył z własnym cieniem", a nie z zawodnikami przyjezdnych, a Ramsey myślami był już chyba w Turynie, ponieważ nie dogadał się z klubem w sprawie nowego kontraktu i najprawdopodobniej w lecie będzie do wzięcia za darmo, a zainteresowany reprezentantem Walii jest właśnie Juventus. Druga odsłona była lepsza od pierwszej i znowu pierwsi szanse na gola mieli piłkarze Watfordu. W 55 min. po wrzutce z rzutu wolnego Deeney znalazł się na 6 metrze, ale jego strzał obronił Leno. Mimo, że Kanonierzy mieli więcej z gry to Szerszenie (przyd. Watfordu), miały kolejne dwie wyśmienite sytuacje na gola, ale za nim to nastąpiło to w 65 min. manager Arsenalu Unai Emery "zlitował się" nad A. Ramseyem, którego zastąpił późniejszy bohater Kanonierów A. Iwobi. Wracajmy do meczu. W 67 min. Gray marnuje wyborną sytuację, Leno znowu ratuje zespół gospodarzy. Nie minęło 5 minut, a nigeryjski napastnik gości Success marnuje kolejną "setkę"! Gdy wydawało się, że Arsenal, który mający niewielką przewagę, ale nie mogący skonstruować żadnej groźnej akcji pod bramką gości nie wygra tego spotkania, rozstrzygnął mecz w ciągu dwóch minut! W 81 min. rezerwowy Iwobi ucieka prawą stroną, dogrywa na krótki słupek do Lazarette, ten zostaje uprzedzony przez Cathcarta, ale..."nieszczęśnik" pakuje piłkę do własnej bramki! Dwie minuty później szybka akcja Arsenalu - Iwobi, Lazarette, Ozil - i ten ostatni z bliskiej odległości ustanawia wynik na 2-0 dla Arsenalu. Była to 5 z rzędu wygrana Arsenalu w lidze, dająca awans na 5 pozycję w lidze, Watford zaś spada na 6 miejsce, aczkolwiek kibice gości będą mieli jeszcze wiele radości w tym sezonie za sprawą swoich pupili, którzy grają fajny football i równie dobrze mogli wygrać to spotkanie 3-0, niestety liczy się to co w sieci!
Zdanie o "moim" Fulham i przechodzę do Polaków na Wyspach, porażka w Liverpoolu z tamtejszym Evertonem 3-0.
West Ham United Londyn, z Łukaszem Fabiańskim pokonuje skłócony wewnętrznie Manchester United 3-1, a J. Mourinho chciałby chyba:
                        "Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet,
                       Ściskając w ręku kamyk zielony, patrzeć jak wszystko zostaje w tyle"
                                                                                                                                           Maryla Rodowicz
W Championship Leeds United remisuje 1-1, a bramkę dla Pawii strzela M. Klich, to już jego 4-ty gol w sezonie. W końcu w wyjściowej "11" Hull City zameldował się K. Grosicki, a jego drużyna zdobyła cenny punkt z FC Middlesbrough. Drużyna  P. Olkowskiego - Bolton Wanderers - lepsza od drużyny F. Lamparda - Derby County. QPR rozbity w Walii, Swansea City wygrywa 3-0, a P. Wszołek wchodzi na ostatnie 3 minuty. Ipswich Town B. Białkowskiego na samym dnie tabeli. W League 1 dalej z powodu kontuzji nie gra były gracz Legii K. Bielik, a jego Charlton Londyn zajmuje 6 miejsce w tabeli.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam na kolejne odcinki " Come on Fulham... Come on!".