Sokół S.-B. - Czarnovia II; 25.10.2015

Pierwsze zwycięstwo w sezonie

• autor: adm, 2018-08-24 23:49

Cztery bramki zaaplikowane gościom z Pustkowa pozwoliły sięgnąć po komplet punktów przy Konarskiego 23. Na listę strzelców wpisali się Sebastian Świerczek (x2), Kamil Kubisztal i Adrian Wajs, a Czarnovia pokonuje LKS Pustków 4-1 (1-0).

Wynik mógł otworzyć już w 5. minucie Wolak, jednak jego strzał głową po rzucie rożnym z linii bramkowej wybił obrońca przyjezdnych. Czarnovia atakowała, goście umiejętnie się bronili, zagrażając nam jedynie po stałych fragmentach gry. Mimo naszej przewagi piłka za nic nie chciała wpaść do bramki pustkowian. Dopiero na minutę przed przerwą na solową akcję zdecydował się Kubisztal i został nieprzepisowo zatrzymany 25 metrów przed ich bramką. Do piłki podszedł Wajs, przymierzył nad murem, a zaskoczony bramkarz odbił futbolówkę przed siebie, tam najszybciej do niej dopada Świerczek i mamy 1-0. Nim sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę kapitalne prostopadłe podanie od Miazgi dostał Szacik, pomknął sam na sam z golkiperem gości, lecz nieczysto trafił w piłkę i niestety nie podwyższył wyniku. Można tylko żałować tej sytuacji, gdyż goście chwilę po zmianie stron doprowadzają do remisu, pewnie wykańczając dośrodkowanie z rzutu rożnego, którego tak na prawdę niepotrzebnie sami im sprezentowaliśmy... Po tej bramce gra jakby trochę siadła. Goście grali swoje, piłka w przód i walka o każdą pozycję, a my nie potrafiliśmy skonstruować skutecznej akcji. Zabójcze było dopiero ostatnie dziesięć minut w naszym wykonaniu. Najpierw długie podanie spod własnej bramki od Kubickiego dość szczęśliwie, ale najważniejsze, że skutecznie na 2-1 zamienił Kubisztal. Dwie minuty później w samo okienko przymierzył aktywny dziś Świerczek, a pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego kopia bramkowej akcji z Zasowa, czyli rajd prawą flanką Wadasa, wyłożenie piłki do Wajsa i ten plasowanym strzałem ustala wynik dzisiejszego pojedynku.