Czarni Trześń - Czarnovia; 26.09.2015

Minimalna porażka na inaugurację

• autor: adm, 2018-08-19 22:12

Trochę pechowo, bo od jednobramkowej porażki zaczyna Czarnovia sezon 2018/19. Po meczu w Zasowie, w którym byliśmy przez większość czasu stroną dominującą przegrywamy z wicemistrzem ligi z poprzedniego sezonu 1-2 (1-1). Bramkę dającą nam w 20 minucie prowadzenie zdobył Adrian Wajs.

W 13. minucie powinniśmy prowadzić 1-0, lecz w idealnej sytuacji bramkarza gospodarzy niecelnie lobował Kamil Kubisztal. Jednak już chwilę później rajd prawą flanką wykończył idealnym dośrodkowaniem w pole karne Łukasz Wadas, a tam zamykający akcję Adrian Wajs kapitalnym strzałem głową nie daje szans na udaną interwencję goalkeeperowi miejscowych. Można by rzec, iż praktycznie całą pierwszą połowę kontrolujemy boiskowe wydarzenia, gdyby nie sytuacja z 40. minuty, kiedy to nie mogąc skutecznie wybić futbolówki z własnego pola prezentujemy gospodarzom wyrównującego gola. Nasza defensywa - grająca w takim zestawieniu po raz pierwszy - nie popisała się również w 64. minucie i być może ten błąd kosztował nas utratę choćby punktu w tym inauguracyjnym spotkaniu. Napastnik Zasowa na szesnastym metrze przejął piłkę, o którą walczyli z nim dwaj obrońcy oraz bramkarz i nie pozostało mu nic innego, jak skierować ją do pustej w tym momencie bramki. Ostatni kwadrans, to już oblężenie bramki gospodarzy, lecz dogodnych okazji na wyrównanie nie wykorzystali Siwula, Kubisztal, Ruda (główka w poprzeczkę), Wadas, ani grający trener Łukaszewski...