Bodzos Podgrodzie - Czarnovia; 04.11.2017

Kibice Czarnovii piszą...

• autor: LeSauxe, 2018-05-29 01:50

"Panie sędzio 92. minuta gry, nie było przerw, nie było kontuzji (...). No dlaczego Pan nie kończy (...). Panie Turku niech Pan kończy to spotkanie (...). Turku kończ ten mecz!"

Tomasz Zimoch "Broendby - Widzew"

Koniec! Jest! Premier League! Fulham, Fulham, Fulham! Cóż za fantastyczne i emocjanujące spotkanie obejrzeli dziś kibice Fulham i Aston Villi na Wembley w finale Play-Offs o awans do Premier League! Fulham pokonał w półfinale Derby County (0-1 i 2-0), Aston Villa wyeliminowała FC Middlesbrough (1-0 i 0-0). Finały mają to do siebie, że często bywają brzydkie i nudne, w nich nie chodzi o piękno, tylko o wygraną, nie ważne w jakim stylu, aczkolwiek dzisiejszy finał był godny finału. Mecz  zgodnie z przewidywaniami rozpoczął się od przewagi pozycyjnej Fulham, który zamknął AVB na jej połowie. Niestety nic z tej przewagi nie wynikało, ponieważ Fredericks, jak i Sessegnon, byli dobrze kryci na skrzydłach. Dopiero w 20. min. Kamara oddał strzał na bramkę AVB, ale nie był to strzał groźny. Jednak dwie minuty później Sessegnon wypuszcza w uliczkę Cairneya, a ten wykorzystuje sytuację sam na sam i Fulham prowadzi 1-0. Następuje wybuch radości 40 tys. kibiców Fulham! W 31. min. Sessegnon główkuje, ale bramkarz Villi bez problemu broni jego uderzenie. Jedyną sytuację na gola piłkarze z Birmingham mieli w 39. min., gdy po chytrze rozegranym rzucie wolnym Grealish strzelił minimalnie nad poprzeczką. W pierwszej połowie, o czym na konferencji prasowej zgodnie powiedzieli managerowie obydwu drużyn Fulham był zdecydowanie lepszy. Drugą odsłonę lepiej zaczęli podopieczni S. Brucea, którzy w 51. min. mogli wyrównać. Adomah zacentrował na ósmy metr, a tam Betinneliego wyprzedził Grealish, lecz jego "główka" wylądowała nad poprzeczką. Kolejne sytuacje zmarnowali dla Villi Grabban i Grealish. Napór Villi nie ustawał, ale... W 67. min. po solowej akcji skrzydłowego Fulham - Kamary, który został w polu karnym faulowany... No właśnie, czy był faul, czy nie?

"Czerwiec, to on był faulowany, no może to ja już tez przesadzam, to może jednak Polak faulował"
                                                    Tomasz Zimoch "Broendby-Widzew"

W 68. min. strata piłki przez zawodników Aston Villi, Sessegnon podaje do Johansena, a ten minimalnie myli się z 15 metrów. Tenże Johansen minutę później przy strzale na bramkę doznaje kontuzji nogi, AVB wyprowadza kontrę, Odoi fauluje Grealicha, a że wcześniej miał już zółtą kartkę więc "czerwień" i przez ostatnie 20 minut Fulham gra w "10". Manager Villi wprowadził  na plac boju dwóch napastników Kadjie i Hogana, ale nie odwrócili oni wyniku spotkania i desperacko broniący się Fulham dowiózł do końca meczu zwycięstwo. Po czterech sezonach w Championship The Cottagers wracają "na salony" z kwotą 170 mln funtów, tyle dostaną za awans do Premier League! Najprawdopodobniej prysną marzenia Tottenham i PSG o pozyskaniu 18-letniego Sessegnona, który zapowiedział, że w przypadku awansu Fulham do PL zostanie w klubie z Craven Cottage. O pozyskaniu prawego obrońcy Fredericksa marzyły dwa londyńskie kluby - West Ham i Crystal Palace, ale... zostały im już tylko marzenia. To samo dotyczy się Newcastle United, które chciało mieć u siebie profesora środka pola Cairneya. Właściciel Fulham, amerykański miliarder Khan, który chce kupić Wembley za 900 mln funtów, zapowiedział ofensywę transferową. Główny budowniczy Fulham manager Slavisa Jokanovic zostanie najprawdopodobniej w klubie, choć w angielskich gazetach można przeczytać, że interesuje się nim Chelsea Londyn!

"Zrobili to, zrobil! Byłem tam, byłem! Widziałem to, widziałem!"
                                               David Curyło

Z tych emocji przepraszam, że się nie przywitałem, więc na do widzenia mówię Panstwu... Dzień Dobry! Witam serdecznie wszystkich sympatyków piłki nożnej, a w szczególności kibiców Czarnovii i... Fulham. Dziś zapraszam na relacje z meczu pomiędzy Fulham Londyn, a Aston Villa Birmingham. Meczu o awans do piłkarskiego raju, czyli Premier League!