Bodzos Podgrodzie - Czarnovia; 04.11.2017

Porażka z liderem

• autor: adm, 2018-05-26 22:07

Dopiero w dziewiątym spotkaniu rundy wiosennej - po trzech remisach i pięciu wygranych - zaznaliśmy smaku porażki. Doszło do niej na boisku lidera LKS-u Głowaczowa, gdzie po wyrównanym przez większość czasu meczu przegraliśmy 0-2 (0-1).

Można by wyliczać nieobecnych z różnych powodów naszych zawodników (Wolak, Siwula, Bałut, Ziaja, Augustyn, Michoń)... Można by gdybać, co by było gdybyśmy w drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy, przy stanie 0-0 lepiej wykończyli idealną dwójkową akcję Kubisztala i Miazgi... Albo gdyby arbiter nie uznał problematycznej bramki gospodarzy na 2-0... No cóż, taka jest piłka... Drużynie z Głowaczowej gratulujemy praktycznie już awansu do klasy okręgowej (Zasów przegrał dziś w Straszęcinie 1-4), a nam pozostaje pozbierać się po tej pierwszej wiosennej porażce, bo do końca sezonu zostały jeszcze dwa mecze. Nie ma się co załamywać. Wszak Liverpool, mimo iż nie odstawał dziś od Realu musiał uznać jego wyższość w finale Ligii Mistrzów. Wracając do A-klasowej rzeczywistości, to pierwsza połowa - ratowana kapitalnymi interwencjami Cygana przez 47 minut - zakończyła się jednak jedno bramkowym prowadzeniem miejscowych. Wszystko za sprawą zmarnowanej chwilę wcześniej wspomnianej na wstępie akcji Kubisztal-Miazga. Tuż po niej tracimy w odpowiedzi bramkę "do szatni". W przerwie wymuszone dwie zmiany za Cichowskiego i Cygana, ale walczymy dalej. Znowu nie ustępujemy liderowi i tak sprawy się mają do 85. minuty, kiedy to arbiter uznaje bramkę dla Głowaczowej, zdobytą po szybko rozegranym rzucie wolnym i problematycznej dobitce piłki, zmierzającej i tak do pustej naszej bramki, przez znajdującego się w opinii większości na pozycji spalonej Ferenca. Zostawało jeszcze pięć minut plus doliczony czas gry i kto wie, co mogło się stać... Ale fakty są takie, że to lider w gminnych derbach okazał się dziś minimalnie lepszy i jest już na ostatniej prostej do historycznego awansu do klasy okręgowej, a nam pozostaje zakończyć honorowo sezon i wzmocnić budowaną przez tą rundę drużynę, by następne derby odbyły się już w klasie wyższej.