Graj u nas

Nadal niepokonani wiosną

• autor: adm, 2018-05-06 08:13

Po czwartkowym zwycięstwie na Wisłoką 2-1, tym razem w identycznym stosunku pokonujemy LKS Brzeźnica, a na listę strzelców wpisują się Ziarko i Kubisztal, którzy obie bramki zdobywają po strzałach głową.

To już siódmy mecz Czarnovii wiosną bez porażki (4 zwycięstwa, 3 remisy). Cieszy, iż mimo kolejnych osłabień kadrowych (Siwula, Kujawski, Cygan, Ziaja, Knych) zmiennicy stają na wysokości zadania. Mecz z gatunku tych trudnych. Widać było, że zawodnicy mają w nogach ciężki pojedynek z rezerwami Wisłoki, a przyjezdni z Brzeźnicy wysokim pressingiem od pierwszych minut nie zamierzali nam odpuszczać żadnej piłki. Pierwsza połowa bezbarwna w wykonaniu obu ekip. Dopiero w 40. minucie po rzucie rożnym Miazgi Ziarko umiejętnie znajduje się w polu karnym gości i precyzyjnym uderzeniem głową daje nam prowadzenie. Radość jednak nie trwa długo. Tuż po przerwie niepotrzebna strata piłki na własnej połowie i przeciwnicy wyrównują. Na 2-1 podwyższa w 77. minucie niezawodny Kubisztal (już 14-ta bramka w sezonie!), który podobnie jak Ziarko, głową pokonuje bramkarza Brzeźnicy. Na uwagę zasługuje jeszcze bomba z 30 metrów Kubickiego na trzy minuty przed końcem, która ląduje na poprzeczce przyjezdnych, a przy dobitce brakuje odrobiny szczęścia chwilę wcześniej wprowadzonemu Krawczykowi.