Błękitni Ropczyce - Czarnovia; 30.08.2014

Miazga ratuje remis w końcówce

• autor: adm, 2018-04-16 00:20

Remisem 2-2 (0-0) - już szóstym w sezonie - zakończyło się wyjazdowe spotkanie Czarnovii w Stasiówce. Na tym zawsze trudnym terenie bramkę na wagę jednego punktu zdobył w 89. minucie Bartłomiej Miazga. Wcześniej na 1-0 trafił Kamil Kubisztal.

Mecz walki. Mało było w nim samej gry, a zawodnicy nie odpuszczali ani na centymetr. Gospodarze, po możliwych spadkach z okręgówki nie są pewni jeszcze ligowego bytu więc dla nich każda zdobycz punktowa jest na wagę złota. Pierwsza połowa to przede wszystkim dwie stuprocentowe sytuacje Kubisztala, który w tylko sobie znany sposób nie umieścił futbolówki w bramce miejscowych. Dokonał tego dopiero po przerwie w 62. minucie, wykorzystując ogromne zamieszanie pod bramką gospodarzy sprokurowane przez ich goalkeepera. Nasi przeciwnicy nie zamierzali jednak rezygnować z walki o choćby jeden punkt i w pięć minut zdobyli dwie bramki, których utratą obarczyć należy naszą defensywę. Jednak w samej końcówce precyzyjne dośrodkowanie Tomasza Kubickiego na bramkę dającą nam wyjazdowy remis zamienił strzałem głową w okienko Bartłomiej Miazga. Tym samym śrubujemy rekord sezonu w remisach, których mamy już na swoim koncie osiem (następna pod tym względem drużyna ma ich... trzy - LKS Łęki G. i LKS Pustków).

Następne spotkanie ligowe w najbliższą sobotę, kiedy to przy Konarskiego 23 o godzinie 17:00 podejmować będziemy drużynę LKSu Pustków. Wszystkich serdecznie zapraszamy!