Błękitni Ropczyce - Czarnovia; 30.08.2014

Czarnovia - LKS Żyraków 1-0

• autor: adm, 2018-04-08 08:48

Trudno w to uwierzyć, ale aż do 16. kolejki musieliśmy czekać na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Czarnovii przy Konarskiego 23... Ten pierwszy raz nastąpił w sobotę, a stało się to po bramce Kamila Kubisztala, który w 15. minucie pokonał goalkeepera Żyrakowa, zapewniając nam trzy punkty.

Goście, podbudowani ubiegłotygodniowym zwycięstwem z Dragonem nie zamierzali w Czarnej tanio sprzedać skóry... Ale to Czarnovia od samego początku dyktowała warunki gry. Już po kwadransie wyszliśmy na prowadzenie po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym. Precyzyjne dośrodkowanie Kubickiego idealnie zgrał na drugi słupek Wolak, a tam Kubisztalowi nie pozostało nic innego, jak tylko umieścić piłkę w bramce przyjezdnych. Chwilę później powinno być już 2-0 po tym jak Kubisztal minął bramkarza Żyrakowa i z ostrego kąta uderzył na bramkę, jednak wracający obrońca zdążył wybić piłkę w linii bramkowej, a dwie(!) dobitki Bałuta nie zakończyły się niestety powodzeniem... W drugiej połowie najlepszą sytuację miał w 70. minucie Wolak, ale jego strzał z czterech metrów w sobie tylko znany sposób obronił bramkarz gości. W tej części gry piłka dwa razy znalazła się w siatce bramki Żyrakowa, jednak dobrze prowadzący te zawody arbiter słusznie bramek nie uznał, gdyż za pierwszym razem przed strzałem Kubisztala piłka wyszła za linię końcową boiska, a w drugim przypadku na minimalnym spalonym znajdował się Wadas.