Czarnovia - LKS Żyraków; 07.04.2018

Kibice Czarnovii piszą...

• autor: LeSauxe, 2018-02-04 20:19

Witam serdecznie wszystkich sympatyków piłki nożnej, a w szczególności kibiców Czarnovii i... Fulham. Zapraszam dziś na mecz 30. kolejki Championship, pomiędzy Fulham Londyn, a Nottingham Forest.

Nottingham Forest został założony w 1865 r. Barwy klubu: czerwono-białe, przydomek The Reds, czyli "Czerwoni". Stadion nosi nazwę City Ground Nottingham i może pomieścić 30 tys. widzów. Nazwę klubu Nottingham Forest zawdzięcza Forest Recreation Ground, publicznemu miejscu w mieście, w którym został założony, a nie od lasu Sherwood,w którym żył legendarny Robin Hood, ("Forest"po ang. oznacza "Las"). Nottingham Forest to jednokrotny Mistrz Anglii z 1978 r. i dwukrotny triumfator Pucharu Anglii z lat 1898 i 1959. Jednak największym  sukcesem klubu było wygranie dwa razy Pucharu Europy w roku 1979 i 1980 (ówczesny Puchar Europy, to dzisiejsza Liga Mistrzów).

Od kilku dni w Londynie...

"Ciągle pada, asfalt ulic jest dziś śliski jak brzuch ryby,
mokre Niebo się opuszcza coraz niżej,
żeby przejrzeć się w zmarszczonej deszczem wodzie".
A ja?
"A ja chodzę (na Fulham) desperacko i na przekór wszystkim moknę,
patrzę w Niebo, chwytam w usta deszczu krople,
patrzą na Mnie rozpłaszczone twarze w oknie, to nic!"
                                                                                 "Ciągle pada" - Czerwone gitary
W drużynie gospodarzy zadebiutował dziś lewy obrońca Targett, wypożyczony z FC Southampton, który już w 3. min. popełnił koszmarny błąd, którego nie wykorzystał Cash, przegrywając pojedynek w bramkarzem Fulham Bettinellim. Jednakże Targett w całym meczu, a w szczególności w pierwszej połowie, był jednym z najlepszych zawodników The Cottagers. Grając na jednej flance z R. Sessegnonem napsuli dużo krwi zawodnikom z miasta Robin Hooda. Nie można tego powiedzieć o R. Fredericksie, który był ostatnio w rewelacyjnej formie, a w pierwszej części gry był niewidoczny, ponieważ był cały czas podwajany w kryciu. W 21. min. po błędzie Reama, którego podanie przejął Cash i pomknął na bramkę przegrywając jednak kolejną sytuację z Bettinellim. Mimo przewagi w posiadaniu piłki, tak naprawdę Fulham nie stworzył żadnej sytuacji na strzelenie gola, poza strzałem Norwooda z 16. min. Po 45 minutach twardej walki 0-0, a w Londynie...
"Ciągle pada, gole na Craven Cottage nie padają,
a kibice z niecierpliwością na bramki czekają!
Ciągle pada, ludzie grzeją się ciepłymi herbatkami,
zajadając się przy tym pysznymi ciasteczkami".
                                                                           David Curyło

Druga połowa to... albo my was, albo oni nas! 45 minut twardej i ostrej gry. Pierwsi gola mogli zdobyć goście w 52 min. po dośrodkowaniu w rzutu rożnego, gdy Worrall główkując trafia w słupek bramki gospodarzy. Odpowiedź Fulham kilka minut później, kiedy to Sessegnon główkuje na poprzeczką. Mecz staje się wyrównany z każdą minutą i właśnie wtedy niegroźny strzał Piazona ląduje w bramce po błędzie bramkarza gości Pantiliona. Błąd ten nie zraził "potomków" Robin Hooda, którzy groźnie atakowali do końca meczu i w 85. min. po stracie piłki przez Kalasa na 30 metrze od własnej bramki, sam na sam z Bettinellim znalazł się Dowell, lecz górą był bramkarz gospodarzy. Fulham w samej końcówce wyprowadził trzy szybkie kontry, a ostatnia z nich w 89 min. przyniosła zwycięskiego gola, którego autorem był Christiansen.

Tak więc ostatecznie Fulham pokonał Nottingham Forest 2-0, awansował na piąte miejsce w tabeli i traci do drugiego tylko 6 punktów. The Cottagers są w fantastycznej formie, w ostatnich 8 meczach zdobyli 22 na 24 możliwe punkty! Podkreślili to w radio BBC Sport manager gości A. Karanka, mówiąc: "... nie możemy zapominać, że graliśmy dziś z jednym z najlepszych, jeśli nie z najlepszym zespołem w lidze...".
Tak więc kibice Fulham opuszczali Craven Cottage szczęśliwi, mimo że...
"Ciągle pada, alejkami już strumienie wody płyną,
jakaś para się okryła peleryną,
przyglądając się jak mokną bzy w ogrodzie".
 A ja?
" A ja chodzę i nie straszna mi wichura ani ulewa,
ani piorun, który trafia obok w drzewa,
słucham wiatru, który wciąż (...) śpiewa...
Come on Fulham, come on Fulham".
Na zakończenie kilka zdań o wynikach "polskich" drużyn w Anglii. W PL Swansea City zremisowała z Leicester City 1-1, również remisowo  zakończyło się spotkanie Crystal Palace Londyn - Newcastle United. Nowy zawodnik Crystal Palace Jarosław Jach nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych i może czekać na występ w niebiesko-czerwonych barwach jeszcze długo, gdyż manager R. Hodson powiedział, że Jach nie jest jeszcze gotowy na grę w PL. Czyżby czekał go "syndrom Kapustki"? W Championship zwycięstwa odniosły Ipswich Town i QPR, porażki doznał Hull City. W League One w barwach Charltonu Londyn zadebiutował M. Żyro, który pojawił się na boisku w 67. min. Debiut nie był szczęśliwy, gdyż Charlton przegrał z Oxford United 2-3, mimo że do 89. minuty prowadził... 2-1.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam na kolejne odcinki "Come on Fulham... come on".