Czarnovia - LKS Żyraków; 07.04.2018

Kibice Czarnovii piszą...

• autor: LeSauxe, 2018-01-22 05:24

Witam serdecznie wszystkich sympatyków piłki nożnej, a w szczególności kibiców Czarnovii i... Fulham. Dziś zapraszam na relację z sobotniego meczu Championship pomiędzy Fulham Londyn, a Burton Albion.

Burton Albion został założony w 1950 r. Barwy klubowe: czarno-żółte, przydomek: Brewers, nawiązujący do piwowarskich tradycji miasta, a stadion, na którym swoje mecze rozgrywa Burton Albion nosi nazwę Pirelli Stadium i może pomieścić 7 tys. widzów.

"Lubię wracać tam, gdzie byłem już,
pod ten balkon pełen pnących róż.
Lubię wracać w strony, które znam,
po wspomnienia zostawione tam".

To słowa z pięknej piosenki Śp. Zbigniewa Wodeckiego. Chyba każdy z Nas lubi wracać tam, gdzie kochają Nas, do miejsc i osób, które są Nam szczególnie bliskie. Jednym z takich miejsc, gdzie lubię wracać jest Craven Cottage, stadion "mojego" Fulham. Tydzień temu manager The Cottagers, S. Jokanovic powiedział  - "pomóżcie mi lub mnie zwolnijcie". Jokanovic domaga się wzmocnień, aby zaatakować pozycje 1-2, dające bezpośredni awans do Premier League. Strata wynosi tylko 8 pkt. i można ją jeszcze odrobić. Zamiast wzmocnień Fulham może stracić świetnego prawego obrońcę R. Fredericksa, którym zainteresowana jest Swansea City.
Dzisiejszy  mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy udokumentowali swoją przewagę w 17. min., kiedy po pięknej akcji gola strzelił Fonte. W 21. i 29. min. szalejący po prawej stronie Fredericks mógł dwukrotnie podwyższyć wynik meczu, ale jego uderzenia mijały w niewielkiej odległości bramkę gości. W 34. min. rewelacyjny tego dnia Fredericks zagrywa z linii końcowej kontrującą piłkę na 11 metr, a nadbiegający Piazon zdobywa gola na 2-0. W 38. min. centra Frederiksa i Fonte pakuje piłkę po razy trzeci do siatki Burton Albion. Po 45 minutach pewne prowadzenie Fulham.
O ile w pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, to pierwsze 15 minut drugiej  połowy było wyrównane i bezbarwne. Zaginął nawet... Fredericks. Stadion ożywił się w 72. min. za sprawą "cudownego dziecka" Fulhamu, czyli R. Sessegnona, którego latem zamierza kupić PSG. W tej właśnie minucie Sessegnon podwyższa rezultat spotkania na 4-0. W 79. min. Sessegnon strzela dziś swojego drugiego gola, warto dodać, że zdobył go swoją słabszą, prawą nogą. Dzieła zniszczenia Burton dokończył Kamara w 89. min., lobując bramkarza w sytuacji sam na sam, po kapitalnym prostopadłym podaniu profesora środka pola T. Cairneya. Fulham w ostatnich pięciu meczach zdobył 13 pkt. i traci już tylko punkt do strefy Play- Off, a goście po dzisiejszym "laniu" spadli na ostatnią pozycją w tabeli.
Nie miały czym pochwalić się w ten weekend drużyny, w których "występują" Polacy. Lider Wolverhampton Wanderers (Żyro, który zostanie najprawdopodobniej wypożyczony do Charltonu) uległ Nottingham Forest 0-2, Leeds United (Klich, którego właśnie wypożyczono do holenderskiego Utrechtu) przegrał z Millwall Londyn 3-4, QPR (Wszołek) został zdemolowany 0-3 przez FC Middlesbrough, Hull City (Grosicki) nie zdobywa żadnego punktu z AFC Sunderland, porażka 0-1. Tylko Ipswich Town (Białkowski) remisuje z Bolton Wanderers 1-1. Dlaczego występują napisałem w cudzysłowiu? Myślę, że rozumieją Państwo o co chodzi, wyjątkiem jest Białkowski, podstawowy bramkarz Ipswich Town. Mamy też prawdopodobny transfer "świeżego" reprezentanta Polski Jarosława Jacha z Zagłębia Lubin do londyńskiego Crystal Palace. Jego wysokość, to około 2 miliony funtów.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na kolejne odcinki "Come on Fulham... come  on".