QPR - Norwich; 19.11.2016

Tylko punkt w Korzeniowie

• autor: adm, 2017-10-30 05:35

Z jednym punktem wraca Czarnovia z Korzeniowa, gdzie w anormalnych momentami warunkach atmosferycznych zremisowała z miejscowym Dragonem 1-1 (0-0). Bramkę ratującą od kolejnej porażki zdobył pięć minut przed końcem spotkania Kamil Kubisztal.

Do Korzeniowa jechaliśmy z nadzieją na przełamanie się po dwóch ostatnich porażkach (0-2 ze Straszęcinem i 1-4 z Głowaczową) i początek meczu mógł dawać nadzieję, że tak się właśnie stanie. Szybkie ataki od pierwszej minuty, kiedy to gospodarze nie wychodzili wręcz z własnej połowy, powinny zakończyć się jakimiś zdobyczami bramkowymi, lecz po raz kolejny szwankowała skuteczność i ani Kubisztal, ani Kubicki, ani Wadas młodszy nie znaleźli sposobu na bramkarza gospodarzy... Po tej nawałnicy gra się ustabilizowała i zaczęła się typowa A-klasowa "kopanina", a najciekawszym wydarzeniem do przerwy były... kilkunastominutowe opady gradu, które przeszły nad Korzeniowem. Po zmianie stron pierwszy poważniejszy błąd naszej defensywy wykorzystał napastnik Dragona i w 55. minucie dał miejscowym sensacyjne prowadzenie. Znowu musieliśmy gonić wynik... Ponownie, jak na początku spotkania ruszyły śmielsze ataki bramki Dragona, co gospodarze wykorzystali do przeprowadzania szybkich kontr. Na szczęście żadna z nich nie zakończyła się kolejną zdobyczą, a co więcej, jedna z naszych akcji dała bramkę wyrównującą. Pięć minut przed końcem spotkania prawą stroną przedarł się Dawid Ziarko, celnie dośrodkował na piąty metr, a tam nadbiegającemu Kubisztalowi pozostało tylko dostawić nogę, by piłka wylądowała w końcu w bramce Dragona. Jeszcze w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym z własnej połowy i dalekiej wrzutce "na aferę" ten sam zawodnik minimalnie chybił obok słupka i tym samym z Korzeniowa wracamy tylko, albo - przy obecnej dyspozycji drużyny - aż z jednym punktem.