Czarnovia - KS Dzikowiec; 31.10.2015

Derby dla Głowaczowej

• autor: adm, 2017-10-22 12:23

W 10. kolejce sezonu ulegliśmy w gminnych derbach Głowaczowej 1-4 (0-2). Honorowe trafienie dla Czarnovii zanotował w 51. min. niezawodny Tomasz Kubicki.

Podobnie jak w czerwcowym spotkaniu ubiegłego sezonu pomiędzy tymi drużynami, tak i teraz zawodnikiem nie do zatrzymania w drużynie Głowaczowej okazał się Filip Bielański. Wtedy w końcówce meczu strzelił nam dwie bramki i dał przyjezdnym wygraną 3-1, która pozwoliła im zagrać w barażach o okręgówkę, tym razem otworzył wynik rywalizacji w 25. minucie, a następnie tuż przed przerwą wywalczył rzut karny, po którym to goście za sprawą Mirosława Czerwca podwyższyli na 2-0. Po zmianie stron kapitalnym strzałem z wolnego w okienko bramki Cygana popisał się Bartosz Knych i zrobiło się już bardzo nieciekawie dla Czarnovii. Odrobinę nadziei trzy minuty później dał nam niezawodny kapitan drużyny Tomasz Kubicki, który wykorzystał prostopadłe podanie od Kubisztala i pokonał pewnym strzałem przy słupku Mazura. Kontaktowe trafienie mógł zaliczyć akcję później wspomniany Kubisztal, jednak podanie otwierające drogę do bramki od Wadasa młodszego było mało precyzyjne. Wynik meczu ustalił w 80. minucie Jakub Bielański, finalizując zespołową akcję gości.