Borowiec Straszęcin - Czarnovia; 14.10.2017

Pierwsza porażka

• autor: adm, 2017-09-24 23:11

W szóstej kolejce sezonu ponieśliśmy pierwszą porażkę, przegrywając po meczu niewykorzystanych sytuacji z Nagoszynem 0-2 (0-1).

Już po dziesięciu minutach mogliśmy prowadzić dwoma bramkami, gdyż najpierw w 7. min. po dokładnej wrzutce Maziarki Trojan uderzeniem głową minimalnie posłał piłkę nad poprzeczką, a następnie trzy minuty później ten sam zawodnik, tym razem nogą nie zdołał wykończyć precyzyjnie akcji Wadasa młodszego. Kwadrans później po rzucie rożnym egzekwowanym przez Trybę Kubisztal główkuje w słupek. Co chwilę na bramkę gości sunie atak za atakiem, jednak piłka za żadne skarby nie chce znaleźć drogi do bramki Nagoszyna... Jeszcze przed przerwą dogodne sytuacje marnują ponownie Kubisztal i Wadas młodszy. I gdy wydawało się, że do szatni piłkarze obu drużyn zejdą przy bezbramkowym wyniku, jeden z kontrataków przyjezdnych dał im nieoczekiwanie prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Moraniec, który pokonał Cygana precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę, wykańczając odegranie kolegi z zespołu spod końcowej linii na dwunasty metr. Druga połowa ma podobny przebieg do pierwszych 45 minut. Sytuacji mamy może trochę mniej, ale mimo wszystko powinniśmy doprowadzić do remisu, choćby po strzale Wolaka, gdy piłka po uderzeniu głową trafia niestety w słupek lub Kubisztala, któremu strzał z bliska po tym jak piłka ugrzęzła w błocie w "piątce" obrońca rozpaczliwym wślizgiem wybił na rzut rożny. Goście tymczasem za sprawą Grzyba, potwierdzają prawdziwość starego porzekadła, iż niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i po jednej z kilku kontr zdobywają w 90. minucie drugą bramkę, wywożąc tym samym z Czarnej komplet punktów.