Czarnovia OldBoy's - 16. Tczewski Batalion Saperów; 28.06.2015

Ponownie remisujemy 2-2...

• autor: adm, 2017-08-27 15:12

Drugi mecz, drugi wyjazd i drugi raz remisujemy 2-2. Tym razem punkt przywozimy z Łęk Górnych, gdzie dziś z powodu dożynek powiatowych na naszym stadionie przyszło nam rozegrać spotkanie 2. kolejki. Na bramkę Michała Maziarki z pierwszej połowy gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami, ale podobnie jak przed tygodniem walcząca do końca Czarnovia zdołała, tym razem za sprawą Dawida Ziarko wyrównać.

Mecz rozpoczął się od  wzajemnego badania sił. Dużo gry w środkowej strefie, niewiele sytuacji podbramkowych. Wyjątki to kapitalna interwencja Cygana w 8. minucie, gdy po niefortunnym zagraniu głową jednego z naszych pomocników napastnik gospodarzy znalazł się z min sam na sam, z drugiej strony perfekcyjna interwencja Zabawy po rzucie wolnym wykonywanym przez Trybę, kiedy to wszyscy widzieli już piłkę w okienku bramki gospodarzy no i bramka Maziarki, któremu precyzyjną piłkę w pole karne dograł Kubicki. Obraz gry uległ zmianie po przerwie. Z powodu kontuzji boisko musieli opuścić Łukasz Wadas starszy oraz Dominik Ziaja. Do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić gospodarze. Najpierw po niefortunnej interwencji ręką Ziarki sędzia wskazuje na "jedenastkę", którą pewnie wykorzystuje nasz były zawodnik Dominik Urjasz, a dwie minuty później po rzucie rożnym na 2-1 zespół z Łęk Górnych podwyższa po strzale głową Szczepana Rogowskiego. Na szczęście nie załamujemy się i podobnie jak w ostatnim meczu z Wisłoką walczymy do samego końca. Efektem rehabilitacja "za karnego" Dawida Ziarki, który z bliska pakuje piłkę do bramki, dobijając strzał zza szesnastki Marcela Olędzkiego i tym samym po raz drugi wracamy z wyjazdu z punktem, bo jeśli meczu nie da się wygrać, to należy go choćby zremisować...