Czarnovia - Raniżovia Raniżów; 1.05

Kibice Czarnovii piszą...

• autor: LeSauxe, 2017-08-13 08:20

Witam serdecznie wszystkich sympatyków piłki nożnej, a w szczególności kibiców Czarnovii i... Fulham. Zapraszam dziś na relację z meczu 1. kolejki Premier League pomiędzy Crystal Palace Londyn, a Huddersfield Town.

Huddersfield Town został założony w 1908r. Barwy klubu: biało-niebieskie, a przydomek to The Terriers. Stadion, na którym rozgrywa swoje mecze Huddersfield Town może pomieścić 24.500 widzów. Największymi sukcesami gości jest Mistrzostwo Anglii w latach 1924, 1925 i 1926 (Huddersfield Town jest pierwszym angielskim klubem, który zdobył Mistrzostwo Anglii 3 razy z rzędu, później ta sztuka udała się tylko Arsenalowi Londyn, Manchesterowi United i FC Liverpool) oraz Puchar Anglii w 1922r. Huddersfield Town to tegoroczny beniaminek, który wraca do Premier League po 45 latach!

W 1972 r. w meczu Crystal Palace - Huddersfield padł wynik 0-0, lecz dziś już w drugiej minucie goście mogli prowadzić 1-0, ale strzał Inca obronił Hennessey. Od początku lepiej grali przyjezdni i w 20. min. po potężnym strzale z ok. 35 m. Billinga byli bliscy prowadzenia. W 23. min. The Terries dopięli swego. Z rzutu rożnego zacentrował Mooys, centrę na długi słupek przedłużył Schindler, strzelił Jorgensen, a piłka odbita od Ward'a przekroczyła linię bramkową (bramka samobójcza). Trzy minuty później Mooys ogrywa Warda , centruje i głową bramkę na 2-0 zdobywa Mounie. Zawodnicy gospodarzy popełniali szkolne błędy i wyglądali na zszokowanych takim obrotem meczu. Dopiero w 35. i 37. min. Zaha miał dwie doskonałe sytuacje na zmianę rezultatu, ale obie zmarnował. Przydomek gospodarzy to "Orły", ale dziś ich grę w pierwszej połowie można zacytować słowami piosenki Varius Max "Widziałam Orła cień".

Gdy na początku drugiej połowy Lowe oddał silny strzał, Heenessey go odbił przed siebie, a dobitki nie zmarnowałby Mounie, zapewne byłoby po meczu, a tak... goście zostali zepchnięci do defensywy i kolejne szanse na gole dla Crystal Palace marnowali Zaha, Benteke, Zaha, van Anholt i Dann, który kilka minut wcześniej stracił piłkę ok. 35 m. przed własną bramką na rzecz Mounie, ale na jego szczęście van Anholt wślizgiem uratował sytuację. Goście nastawili się na kontry i w 78. min. najlepszy gracz meczu Mounie otrzymał po jednej z takich kontr podanie na 10 m. od Quanera i strzałem w lewy róg bramki podwyższył wynik na 3-0. Wynik już nie uległ zmianie i mała niespodzianka stała się faktem. Dziś może nie wygrała drużyna lepsza, lecz skuteczniejsza i popełniająca mniej "trampkarskich" błędów. Nowy manager Crystal Palace, Frank de Boer jako były świetny obrońca, będzie musiał chyba "mocno" porozmawiać sobie ze swoimi defensorami. Dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy w barwach gospodarzy, a więc wypożyczeni z Chelsea Loftus-Cheek, z Man Utd. Fosu-Mensah i zakupiony z Ajaxu Amsterdam Riedewald i na pewno F. de Boer będzie miał z nich pożytek.

"Mój" Fulham zremisował dziś na wyjeździe z FC Reading 1-1. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Sheffield Wednesday z QPR Pawła Wszołka. Ipswich Town B. Białkowskiego wygrał drugi mecz w sezonie, pokonując na wyjeździe FC Barnsley 2-1. Pierwszego gola dla Hull City strzelił Kamil Grosicki, a jego drużyna pokonała Burton Albion 4-1.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam na kolejne odcinki "Come on Fulham... come on".