Wakacje z piłką 2015 - dzień 5.

Kibice Czarnovii piszą...

• autor: LeSauxe, 2017-08-06 10:07

Witam serdecznie wszystkich sympatyków piłki nożnej, a w szczególności kibiców Czarnovii i... Fulham. Po wakacyjnej przerwie zapraszam na relacje z meczu pierwszej kolejki League 1, pomiędzy Charlton Londyn, a Bristol Rovers.

Bristol Rovers został założony w 1883 r. Barwy klubu: biało-niebieskie. Przydomek: The Pirates, a stadion Memorial Stadium może pomieścić 18.500 widzów. Bristol Rovers ani razu nie zdobyli Mistrzostwa Anglii lub Pucharu Anglii.

Ponad 20 lat temu słuchając w radiowej "Jedynce" Studio S-13, (dla młodszego pokolenia - była to audycja z relacji meczów polskiej ekstraklasy), prowadzący audycję połączył się z Tomaszem Zimochem, który relacjonował mecz ŁKS Łódź z Zawiszą Bydgoszcz. Mniej więcej "wyglądało" to tak:

- Tomek, a co w Łodzi?

- A w Łodzi burza, błyskawice, słońce, jedna czerwona kartka, kilka żółtych, trzy gole... ale po kolei.

Dzisiejszy mecz to jakby deja vu, deszcz i grzmoty, potem słońce, czerwona i żółta kartka oraz gol, niestety tylko jeden i nie wiadomo, czy naprawdę został zdobyty, ale... po kolei. Mecz rozpoczął się źle dla gospodarzy, którzy już od 8. minuty musieli grać w "10", bo czerwoną kartkę otrzymał Novak, za brutalny faul. Mimo gry w osłabieniu pierwsi szansę na gola mieli piłkarze Charltonu, po strzale Holmesa w 15. min., najlepszego piłkarza gospodarzy ubiegłego sezonu.

"Szurkowski, cudowne dziecko dwóch pedałów"

Bohdan Tomaszewski

W 38. min. po rzucie rożnym główkował Bauer, piłka odbiła się od słupka i wpadła w ręce golkipera gości. Na trybunach smutek, że nie ma gola, ale... sędzia asystent podnosi chorągiewkęsygnalizując, że piłka przekroczyła linię bramkową! 1-0 dla Charltonu! Jedyną szansę na bramkę Bristol miał w 44. min., gdy Limes "wypuścił" Harrisona, ten strzelił, ale Amos obronił uderzenie napastnika gości.

"Biegnie Smolarek lewą stroną, po prawej puszcza Bąka"

Dariusz Szpakowski

W pierwszej połowie oprócz Holmes'a, najlepszym zawodnikiem Charltonu był czarnoskóry Fosu.

"Polak walczy z Murzynem - to ten w czerwonych spodenkach"

Drugą połowę z animuszem zaczęli goście, trzykrotnie po strzałach Sercombe'a, Browna i Clarka zagrażając gospodarzom. W 67. min. w zamieszaniu w polu karnym Bristol Rovers, obrońca gości dotyka ręką piłkę, ale sędzia stojący kilka metrów obok... nie gwiżdże "jedenastki"! Od 70. min. jakby z gospodarzy grających w "10" uchodziło powietrze. Fosu "dreptał trawę", Clark "oddychał rękawami", cała drużyna jakby straciła siły i świeżość.

"Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku jak dawniej"

"Piraci" z Bristolu walczyli do końca, determinowani do walki przez swojego szalejącego przy linii końcowej managera Darrella Clarka, lecz w 88. min. ostatniej okazji na zmianę wyniku meczu  nie wykorzystał Nicholls.

"Trener Włoch rozkłada ręce, trzymając się za głowę"

Kiedy w 94. minucie The Valley (12.690 widzów, w tym 2147 z Bristolu!)  usłyszało końcowy gwizdek sędziego, wśród kibiców The Addicks zapanowała wielka radość. Grając w osłabieniu przez prawie cały mecz Charlton pokonał Bristol Rovers 1-0.

"Podaję orientacyjny czas meczu Polska - Kuwejt. Polska prowadzi 1-0"

Andrzej Zydorowicz

"Mój" Fulham na inaugurację zremisował u siebie z Nowich City 1-1. Bohaterem QPR został Paweł Wszołek, który w wygranym meczu z FC Reading  2-0 miał asystę i wywalczył rzut karny. Również asystę w meczu Hull City - Aston Villa Birmingham 1-1 zanotował Kamil Grosicki. Bartosz Białkowski zachował czyste konto w meczu Ipswich Town - Birmingham City, który to mecz gospodarze wygrali 1-0.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapraszam na kolejne odcinki "Come on Fulham... Come on".