Czarnovia Czarna - strona oficjalna

Strona klubowa

Regamet Cup

Losowa galeria

Wakacje z piłką 2015 - dzień 5.
Ładowanie...

Logowanie

Aktualności

70 lat jak jeden dzień

  • autor: wmichalw, 2017-06-27 21:07

„Można za pieniądze kupić krótkotrwały sukces, czy wygrać taki, czy inny mecz. Nie można jednak kupić historii i tradycji, bo na to pracuje się pokoleniami”. To zdanie, wypowiedziane przez prowadzącego obchody 70-lecia działalności LKS Czarnovia, Tomasza Rysia jest najlepszym podsumowaniem atmosfery i doniosłości imprezy, jakiej nie było nigdy w dziejach klubu, a być może również w dziejach Czarnej.  W rozwinięciu krótka relacja z tej niezwykle udanej imprezy.

Galeria zdjęć


nowa-galeria-6626578.jpg nowa-galeria-6626579.jpg nowa-galeria-6626580.jpg

Obchody  70-lecia klubu tak naprawdę rozpoczęły się na długo przed wczorajszym dniem, gdyż w zorganizowanym przez Panie Natalię Rachwał i Anetę Urbanek konkursie plastycznym „Stadion moich marzeń dla Czarnovii” wystąpiło kilkadziesiąt dzieci prezentując bardzo wysoki poziom i duże uzdolnienia plastyczne, a zwycięzcy konkursy zostali nagrodzenie w trakcie oficjalnej części uroczystości. 

Natomiast główne obchody rozpoczęły się od rozgrywanego równolegle na 5 boiskach turnieju dla zespołów dziecięcych. Tradycją takich turniejów organizowanych przez LKS Czarnovia jest to, że na koniec nie są wyłaniani zwycięzcy, a wszyscy otrzymują jednakowe nagrody, które tym razem wręczał gość honorowy naszej imprezy – młodzieżowy reprezentant Polski, Paweł Bochniewicz. Dodatkową atrakcją dla młodych zawodników był konkurs slalomu piłkarskiego, w którym wzięli udział niemal wszyscy zawodnicy, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali atrakcyjne nagrody. 

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się punktualnie o godzinie 16 i po przywitaniu gości i krótkim wprowadzeniu przez spikera, głos zabrał wójt gminy Czarna Józef Chudy, który gratulując Czarnovii jubileuszu, wspomniał również o dobrej infrastrukturze sportowej jaką dysponuje Czarna. W podobnym tonie wypowiedział się przemawiający po nim wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Wiesław Lada. Po krótkich przemówieniach nastąpiło wręczenie zasłużonym sportowcom i działaczom odznaczeń PZPN. Brązowe medale otrzymali: Piotr Bałut, Roman Kleszcz, Paweł Kubicki, Roman Kubicki, Robert Kutrzuba, Zygmunt Laskosz, Dariusz Łukaszewski, Tomasz Ryś, Grzegorz Skubel, Piotr Warżała. Srebrnymi medalami PZPN wyróżniono: Józefa Chudego, Krzysztofa Dzwoniarka, Pawła Hadasa, Andrzeja Kądzielawę, Mariusza Majkę i Wacława Trybę. Złote medale: Janusz Bednarczyk, Julian Socha i Stanisław Socha. Natomiast honorowymi odznakami PZPN wyróżniono zasłużonych trenerów LKS Czarnovia: Stanisława Curyło i Eugeniusza Wantucha.

Wiele emocji wzbudziło ogłoszenie wyników plebiscytu na „jedenastkę” 70-lecia oraz piłkarza 70-lecia. W wyniku głosowania (drogą elektroniczną i na podstawie kart do głosowania) najlepsza drużyna 70-lecia wygląda następująco: Wiesław Para (Walery) – Stanisław Tryba, Łukasz Wadas, Tomasz Ziarko, Krzysztof Dzwoniarek – Grzegorz Skubel, Mariusz Majka, Marek Wulkowicz, Tomasz Kubicki – Andrzej Pietraszewski, Janusz Bednarczyk. Piłkarzem 70-lecia został Mariusz Majka.
 
Po oficjalnych uroczystościach nastąpił główny moment obchodów: mecz drużyny oldbojów Czarnovii z oldbojami Cracovii. Reprezentacja najstarszego klubu piłkarskiego w Polsce wystąpiła w następującym składzie: Łukasz Paluch- Daniel Habrykiewicz, Robert Dąbrowski, Marcin Gębala, Andrzej Wrzyszcz, Mateusz Orenta, Andrzej Rokicki, Krzysztof Aksman, Krzysztof Szostak, Maciej Podsiadło, Grzegorz Wilkosz, Dariusz Mielec i Łukasz Rapacz. Natomiast w drużynie Czarnovii wystąpili: Jan Kuta, Tomasz Ziarko, Bogusław Iwański, Łukasz Wadas, Piotr Bochniewicz, Mirosław Sułek, Jacek Para, Krzysztof Dzwoniarek, Mariusz Michoń, Grzegorz Rak, Paweł Wantuch, Zenon Gajewski, Roman Kubicki, Paweł Hadas, Dariusz Łukaszewski, Andrzej Dymek, Paweł Majka, Krzysztof Tokarski, Paweł Szkodziński, Daniel Ciurkot, Janusz Szpala, Grzegorz Krawczyk. Trener - Stanisław Curyło.

Był to bez wątpienia najlepszy występ naszych oldbojów w meczach jakie odbywają się w Czarnej od wielu lat. Wysoki poziom techniczny, ciekawe akcje, z których żadna nie zaczynała się od dalekiego wykopu od bramki oraz grad bramek i emocje do ostatniej sekundy sprawiły, że mecz ten na długo pozostanie w pamięci kibiców. Początek spotkania był dość nieoczekiwany zarówno dla kibiców, jak i zapewne dla gości z Krakowa, gdyż po świetnych akcjach Czarnovia szybko objęła prowadzenie 3:0. Lecz od tego momentu żarty się skończyły i Cracovia mocno podkręciła tempo, w wyniku czego, gra toczyła się głównie na połowie Czarnovii. Jednak korzystny dla czarnian wynik (4:3) utrzymywał się do ostatniej sekundy i gdy sędzia miał już kończyć spotkanie, Cracovia zdobyła wyrównującego gola. Takim to sposobem remisem 4:4 zakończył się ten pasjonujący mecz, w przerwie którego miała miejsce miła uroczystość, w trakcie której zasłużony piłkarz i trener Czarnovii Stanisław Curyło otrzymał z rąk piłkarzy koszulkę Cracovii z numerem 7, bo właśnie z takim numerem przez długie lata występował ten wielce zasłużony wychowanek krakowskiego klubu.
Ostatnim akcentem obchodów 70-lecia było otwarcie wystawy fotografii i innych elementów związanych z historią Czarnovii, którą przygotowała Natalia Rachwał we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Czarnej. Po tym miły akcencie była już tylko mniej oficjalna część w trakcie której wspomnieniom i wzruszeniom nie było końca. A następny jubileusz już za 10 lat. Do zobaczenia na stadionie Czarnovii.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [546]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Wsparcie

Najbliższe spotkanie

Czarnovia-Regamet CzarnaLKS Głowaczowa
Czarnovia-Regamet Czarna   LKS Głowaczowa
2017-10-21, 15:30:00


Statystyki przedmeczowe »

Ostatnie spotkanie

Borowiec StraszęcinCzarnovia-Regamet Czarna
Borowiec Straszęcin 2:0 Czarnovia-Regamet Czarna
2017-10-14, 15:45:00
galeria »   relacja »

Kalendarium

19

10-2017

czwartek

15:30 - Czarnovia 2008-11 - trening - HALA!

16:30 - Czarnovia - MKS Kolbuszowa (MŁODZIKI 2006-08, zbiórka godz. 15:30)

20

10-2017

piątek

21

10-2017

sobota

15:30 - Czarnovia - LKS Głowaczowa

22

10-2017

niedziela

23

10-2017

pon.

15:30 - Czarnovia 2008-11 - trening - HALA!

16:30 - Czarnovia 2006-07 - trening - STADION?

24

10-2017

wtorek

Czarnovia - MKS Kolbuszowa (TRAMPKARZE 2004-05, zbiórka g. 15:00)

25

10-2017

środa

Wyniki

Ostatnia kolejka 9
Borowiec Straszęcin 2:0 Czarnovia - Regamet Czarna
LKS Głowaczowa 2:0 Dragon Korzeniów
Bobry Bobrowa 1:5 LKS Zasów - Mokre
LKS Brzeźnica 0:5 Wisłoka II Dębica
LKS Nagoszyn 3:1 LKS Łęki Górne
LKS Stasiówka 6:2 Bodzos Podgrodzie
LKS Pustków 2:0 LKS Żyraków

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 10
LKS Łęki Górne - LKS Brzeźnica
Czarnovia - Regamet Czarna - LKS Głowaczowa
Wisłoka II Dębica - Bobry Bobrowa
LKS Żyraków - LKS Nagoszyn
Bodzos Podgrodzie - Dragon Korzeniów
LKS Zasów - Mokre - Borowiec Straszęcin
LKS Stasiówka - LKS Pustków